دستورالعمل ارزیابی عملیات اجرا شده

دانلود نشریه ۷۷۳ (دستورالعمل ارزیابی عملیات اجرا شده)

نشریه ۷۷۳ با هدف ارتقای کیفیت احداث طرح‌ها و پروژه‌ها با تاکید بر ضوابط و مشخصات فنی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور منتشر گردیده است. لینک های دانلود مربوط به نشریه ۷۷۳ – دستورالعمل ارزیابی کیفیت و مشخصات فنی عملیات اجرا شده – در ادامه این مطلب در دسترس می‌باشد.

نشریه ۷۷۳ دستورالعمل ارزیابی کیفیت و مشخصات فنی عملیات اجرا شده

در اجرای عملیات عمرانی، دستیابی به مشخصات فنی به طور دقیق و کامل دور از انتظار است. در مراجع معتبر بین المللی نیز این موضوع مورد توجه بوده و ضوابط مربوط به آن نیز تهیه و به کار گرفته شده است.

نشریه ۷۷۳ الگو گرفته شده از ضوابط و مراجع بین‌المللی بوده و سعی شده است که بدون تغییر اصول آن نسبت به مرجع اصلی، در دستورالعمل حاضر گنجانده شود، تنها در مواردی که انتخاب حدود به استفاده‌کنندگان واگذار شده بود، با توجه به شرایط کشور ضوابط مربوط به آن‌ها تدوین شده است.

به کارگیری این دستورالعمل در پیمان های ذکر شده در فصل اول نشریه و برای رسیدگی به مشخصات فنی تمامی عملیات اجرا شده پروژه های ساخت و ساز کشور از جمله عملیات خاکی، تثبیت، زیراساس، اساس و بالاست و عملیات آسفالتی، انواع رویه‌های بتنی و سایر عملیاتی که کارفرما مشخص می‌کند، الزامی است.

دانلود نشریه ۷۷۳ آخرین ویرایش (سال ۹۹)

آخرین ویرایش (سال ۹۹) نشریه ۷۷۳ – دستورالعمل ارزیابی کیفیت و مشخصات فنی عملیات اجرا شده – منتشر شده از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، از طریق لینک های زیر قابل دانلود می‌باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *