تعرفه خدمات مهندسی سال 1400

جدول تفکیکی تعرفه خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران در سال ۱۴۰۰ برای شهر تهران

تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ از سوی رئیس سازمان نظام مهندسی کشور ابلاغ شد. تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ پس از تایید وزارت راه و شهرسازی برای اجرا به روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها ابلاغ شده است.

افزایش تعرفه خدمات مهندسی و هزینه ساخت و ساز هر مترمربع بنا برای گروه های مختلف ساختمانی در اجرای بند ۱۷-۲ شیوه نامه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) تعرفه خدمات مهندسی از ابتدای سال ۱۴۰۰، درپی ابلاغ جدول ۳۸ درصد افزایش می یابد.

احمد خرم، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه‌ای خطاب به روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه شورای مرکزی

با سلام، احتراما در اجرای بند ۱۷-۲ شیوه نامه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) جدول هزینه ساخت و ساز هر متر مربع زیر بنای ساختمان برای سال ۱۴۰۰ (جدول شماره ۱۰) ارسال می گردد:

گروه ساختمانی۱ و ۲ طبقه از روی شالوده۳ تا ۵ طبقه از روی شالوده۶ و ۷ طبقه از روی شالوده۸ تا ۱۰ طبقه از روی شالوده۱۱ و ۱۲ طبقه از روی شالوده۱۳ تا ۱۵ طبقه از روی شالوده۱۶ طبقه و بالاتر از روی شالوده
هزینه ساخت هر مترمربع زیربنا۲۳,۳۲۱,۰۰۰۳۷,۲۰۷,۰۰۰۳۱,۰۹۴,۰۰۰۳۴,۹۸۱,۰۰۰۳۸,۸۶۸,۰۰۰۴۲,۷۵۵,۰۰۰۴۶,۶۴۲,۰۰۰

لذا مقتضی بر اساس جدول هزینه ساخت و ساز هر متر مربع بنای ساختمان:

۱- در صورتی که هیأت مدیره محترم سازمان استان با توجه به شرایط و کیفیت ساخت و ساز در استان پیشنهاد افزایش یا کاهش حداکثر ۲۵٪ قیمت های تعیین شده را دارد، مطابق بند ۱۷-۳ شیوه نامه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) موضوع را در هیأت ۴ نفره استان (در تهران هیأت ۵ نفره) طرح نماید و در صورت عدم پیشنهاد افزایش یا کاهش قیمت های اعلامی، مطابق نامه ۳۶۰۶۲ / س ن مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ عمل گردد.

۲- مطابق بند ۱۷-۵ و بر اساس جدول شماره ۱۱ شیوه نامه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان ( نظامات اداری) حق الزحمه طراحی و نظارت معماری، عمران، تأسیسات مکانیکی و تأسیسات برقی محاسبه و اعلام گردد.

۳- حق الزحمه خدمات مهندسی رشته های ترافیک، نقشه برداری و شهرسازی در سال ۱۴۰۰، با توجه به نسبت افزایش هزینه ساخت و ساز هر متر مربع بنا در سال ۱۴۰۰ به ۱۳۹۹ که توسط این سازمان ابلاغ شده است، تعدیل و مطابق ضوابط بر اساس مقتضیات اتخاذ تصمیم گردد.

۴- تصویر از تعرفه ی مصوب حق الزحمه خدمات مهندسی در هفت رشته مهندسی ساختمان در سال ۱۴۰۰ برای این سازمان ارسال گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *